21 вересня Міжнародний день миру (International Day of Peace)

«Хай буде всезагальний мир в усьому світі» – саме такий напис зроблено на дзвоні миру, який став символом міжнародної солідарності всіх людей світу у миротворчому русі. Церемонія «у Дзвони миру» є традиційною у ході святкування Міжнародного дня миру: після звернення Генеральний секретар ООН вдаряє у дзвін миру, а потім слідує хвилина мовчання. Дзвін миру було відлито з тих монет, які пожертвували діти всіх континентів. Його було передано в подарунок ООН Японією, що є особлливим натяком на те, якою може бути ціна війни для людей.

З нагоди відзначення Міжнародного і національного дня миру 19 вересня 2014 року в інституті проведено «годину миру». У цьому заході прийняли участь студенти-першокурсники, члени Студентської ради ХЕПІ, декан факультету Шульга Н.В. та завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Веніг Н.М. Говорилося про історію виникнення цього важливого дня, про вшанування пам'яті жертв непорозумінь і конфліктів, про необхідність миротворчого руху і власну готовність долучитися до якнайшвидшого втілення в життя давньої мрії людства. А мета ця — побудова більш безпечного та більш справедливого світу.

Людмила Палагняк

Хай буде мир віднині і довіку!
Хай буде мир й замовкнуть війни злі.
І сльози щастя на своїх обличчях
Відчують всміхнені усюди матері.

"Хай буде мир!“ – звертаються до Бога,
Чоло зросивши потом трударі,
Бо хочуть, щоб сміялись дзвінко діти
На нашій древній галицькій землі.

Хай буде мир. Веселі будуть діти,
Спокійними скрізь стануть всі жінки
І перестануть думати ночами,
Що десь коханий гине на війні.

Хай буде мир віднині і довіку!
Хай буде мир й замовкнуть війни злі!
Хай у міцних обіймах всі народи
Ідуть у майбуття через віки

Хай буде мир й замовкнуть всі гармати.
Доволі крові, сліз, нещастя й бід…
Хай відпочине змучений боями
До праці звичний чоловічий рід.