c50

Адміністрація, професорсько - викладацький та студентський колектив Херсонського економічно-правового інституту

щиро вітають з 50-річним ювілеєм завідувача кафедри "Загальноюридичних дисциплін"

Скриля Сергія Анатолійовича!

З великою повагою та вдячністю ставляться до Вас, ювіляре, як співробітники, так і Ваші студенти.,бо Ви - прекрасна людина, талановитий юрист та керівник підрозділу. Тож, бажаємо Вам міцного здоров'я, великого особистого щастя, успіхів у нелегкій праці, вірних соратників та друзів, благополуччя у сім'ї.

Будьте завжди у гарному настрої, хай буде більше позитиву навколо Вас і нехай Вам у всьму щастить!

День пам’яті жертв голодоморів

golodomor

День пам'яті жертв голодоморів – щорічний національний пам'ятний день, що припадає на четверту суботу листопада, запроваджений указом Президента України № 1310/98 від 26 листопада 1998 року.

За соціологічними дослідженнями 2015 року, 81% українців вважають Голодомор геноцидом українського народу. Урядом СРСР у 1932–1933 роках штучним шляхом створено масовий голод у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, що призвів до багатомільйонних людських втрат. Ці свідомі і цілеспрямовані заходи керівництва Радянського Союзу й Української СРР були розраховані на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Офіційне вшанування пам'яті жертв голодомору розпочалося за ініціативи української діаспори у США та Канаді. Починаючи з 1983 року, в мерії міста Едмонтон, столиці канадської провінції Альберта, щорічно проводиться відзначення роковин голодомору. Біля входу до мерії встановлений перший у світі пам'ятний знак про ці події – «Розірване кільце життя». У 1988 році Конгрес США, а в 1989 році – Міжнародна комісія юристів – офіційно визнали голодомор 1932-33 років актом геноциду проти української нації.

Українці в День пам'яті жертв голодоморів відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятних знаків. У церемоніальних заходах також беруть участь перші особи держави, областей і міст, керівники іноземних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські і культурні діячі, свідки Великого Голоду. О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам або просто запалюють свічку в своєму вікні.
У 2016 році День пам'яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада. То ж запаліть свічку о 16:00! Вшануйте пам'ять жертв геноциду українського народу!

golodomor2