Міжнародні зв'язки з навчальними закладами та освітніми організаціями

Адміністрація інституту здійснює заходи щодо налагодження і поглиблення міжнародних зв'язків з навчальними закладами і освітніми організаціями.

Інститут має тісні науково-технічні зв’язки з ВНЗ ближнього та дальнього зарубіжжя: Гродненський державний університет (Білорусь, м. Гродно), Санкт – Петербурзький державний університет (Росія, м. Санкт-Петербург), Університет інформаційних технологій та менеджменту (Польща, м. Жешів), Університет Інформатики та Мистецтв (Польша, м. Лодзь), Східно - Середземноморський університет (Північний Кіпр, м. Фамагуста).

Відповідно до державної політики України в галузі міжнародного співробітництва на базі ПВНЗ «Херсонський економічно-правовий інститут» створено Південний освітньо-навчальний центр, який координує програми підготовки навчання студентів в європейських навчальних закладах.

В 2010 році інститут уклав угоду про партнерство з Університетом інформаційних технологій та менеджменту у м. Жешові (Польща) за програмою «11/2 плюс 11/2», яка відкриває нові можливості освіти відповідно європейських кваліфікаційних рамок. Підписання договору про партнерство між Херсонським економічно-правовим інститутом і Університетом інформаційних та технологій у м. Жешові відкриває нові можливості для набуття освіти європейського рівня. Студенти інституту мають можливість отримати диплом європейського зразку, що надає їм перевагу на міжнародному та внутрішньому ринку праці. За останні роки 2011-2013рр. 48 студентів навчались за даною програмою.
В 2013 році було укладено угоду про співпрацю між ПВНЗ «Херсонський економічно-правовий інститут» та Університетом Інформатики та Мистецтв (м. Лодзь, Польша). Угода передбачає проведення спільних науково – практичних конференцій, семінарів, симпозіумів, круглих столів щодо актуальних економічних, соціальних та освітніх проблем. Освітня компонента угоди направлена на: розробку сумісності програм підготовки бакалаврів, магістрів за принципом підготовки «Подвійний диплом»; стажування науково – педагогічних працівників, обміну студентами в межах програми практики. Наукова компонента угоди передбачає: взаємний обмін наукової інформації; залучення до наукового керівництва підготовкою дисертаційних досліджень висококваліфікованих науковців та ін.

Якість освіти забезпечується участю викладачів інституту у міжнародних освітніх проектах. Серед них: TEMPUS, TACIS. В 2012 році інститут отримав грант (серед 5 провідних ВНЗ України) за проектом TEMPUS (програма Жан Моне). Проект передбачає розробку нового навчального курсу (модуля) «Економічна конвергенція України з ЄС» для студентів кваліфікаційного рівня «спеціаліст», «магістр».

В 2012 р. викладачі, які розробляли проект, приймали участь в VI Конгрес Української асоціації Європейських студій «Сучасні методи викладання і дослідження європейських студій: міжнародний та український досвід» в м. Миколаїв. На Конгресі відбулася презентація проекту програми ім. Жана Моне «Економічна конвергенція України та ЄС» (координатор к.е.н., доц. Шаповалова В.М.).

В рамках проекту в вересні 2013 року була проведена міжнародна науково – практична конференція «Економічна конвергенція країн Європейського Союзу: досвід та перспективи для України». Всього у конференції прийняли участь більше 120 учасників, серед яких політичні діячі, активісти державних і громадських організацій Південного регіону України, провідні науковці та викладачі вищих навчальних закладів і науково - дослідних установ України і зарубіжних країн, аспіранти, студенти. Тема науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції була опублікована колективна монографія.

Викладачі інституту в лютому 2013 року проходили міжнародне стажування «Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи згідно до положень європейських кваліфікаційних рамок» (Фундація Central European Academy Studiesand Certification (CEASC), Польща у співпраці з Університетом Інформатики (WSIiU), Лодзь, Польща та Центром Європейських Фондів (BFE)). Європейські кваліфікаційні рамки – рамка кваліфікацій європейського простору вищої освіти та Європейська рамка кваліфікацій для навчання протягом життя (Lifelong Learning Programme). За підсумками стажування отримали Сертифікат – диплом про проходження закордонного стажування в формі післядипломної освіти.

Конкретними результатами міжнародного співробітництва інституту стали навчально-методичні матеріали з різних курсів. Викладачі висвітлюють зарубіжний досвід на науково-практичних конференціях, круглих столах, семінарах, симпозіумах з проблем фінансово-економічної політики. З метою подальшого розвитку міжнародної діяльності встановлюються домовленості про співпрацю з освітніми закладами Іспанії, Італії та Німеччини.