Звіт про проведення круглого столу «Бюджетно-податкова політика та регіональний розвиток України»

25 вересня 2015 року на базі Херсонського економічно-правового інституту проведено круглий стіл на тему: «Бюджетно-податкова політика та регіональний розвиток України».

Співорганізаторами заходу були Херсонський економічно – правовий інститут, Управління Пенсійного фонду України у м. Херсон, Громадська організація «Об’єднання Самопоміч»

В заході прийняли участь близько 30 осіб: представники Верховної Ради України, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, бізнес-асоціацій, суб’єктів господарювання, засобів масової інформації, науковці та фахівці
Протягом засідання круглого столу були розглянуті наступні питання:

• Концептуальні засади бюджетно-податкової політики в сучасних умовах.
  • Бюджетне та податкове регулювання регіонального розвитку.
  • Формування та оцінка податкового потенціалу регіону: теоретичні та практичні аспекти.
  • Актуальні проблеми та перспективи реформування податкової системи України.
  • Інституційне забезпечення податкового менеджменту в Україні.
  • Нормативно-правові засади функціонування системи оподаткування: європейський досвід та Україна.

Під час заходу обговорено актуальні проблеми сучасної бюджетно-податкової політики та економічного розвитку Херсонщини. Представники пенсійної галузі розповіли присутнім про перспективи впровадження та механізм функціонування накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування. Підкреслили, що запровадження накопичувальної системи дасть можливість кожному громадянину формувати своє пенсійне майбутнє у вигляді індивідуальних накопичень на власному пенсійному рахунку. Також зосередили увагу слухачів на створенні у Пенсійному фонді України нової системи обслуговування громадян та обробки пенсійної документації на базі централізованих інформаційних технологій. Для громадян - це можливість звернутися за вирішенням своїх пенсійних питань до будь-якого управління Фонду, незалежно від місця проживання, отримати консультацію чи надіслати документи дистанційно.

Представники фіскальних органів в обговоренні зосередились на запровадженні максимально ефективного механізму адміністрування та максимально комфортних ставок податків як для платників, так і для державного бюджету. Особливо «бурхливе» обговорення викликала проблема зниження податкового навантаження на заробітну плату, що стимулюватиме перехід від «зарплат в конвертах» до легальної оплати праці в країні. З метою покращення адміністрування податків та обслуговування платників пропонується запровадження системи автоматизованого обліку товарообігу від імпортера виробника до кінцевого споживача за допомогою ЕAN-кодів (штрих-кодів), що унеможливить мінімізацію податків несумлінними платниками.

Кожен учасник заходу висвітлював своє бачення щодо існуючих проблем та висловлював свої пропозиції і думки щодо удосконалення бюджетно-податкової політики в контексті регіонального розвитку.